Jacqueline de Soria

FRANSA / YATIRIM - DIŞ TİCARET

Jacqueline de Soria, profesyonel iş hayatını Fransa ve Türkiye arasındaki ekonomik ilişkilerin gelişmesine, iki ülkenin iş insanlarının birlikte çalışarak ülkelerine ve şirketlerine değer kazandırmalarına adamış bir İstanbul doğumlu Fransız vatandaşıdır.

İstanbul Pierre Loti Lisesini bitiren Jacqueline de Soria, yüksek öğrenimini Paris Sorbonne Üniversitesi İşletme Bölümünde tamamlayarak Paris Ticaret Odası Güney Avrupa ve Türkiye departman sorumlusu olarak görev almış, Fransız şirketlerinin ihracat ve yatırımlarına destek olmuştur. 1999 yılında Paris HEC School of Management MBA programını bitiren De Soria, Uluslararası Otel Grubu ACCOR’da Strateji ve İş Geliştirme Genel Müdürlüğüne bağlı olarak sırası ile Paris ve İstanbul’da görev almıştır.

2005 yılında, Türkiye’de görevli eski Fransa Ticaret Ataşesi Yves-Marie Laouënan ile birlikte kurduğu LDS Danışmanlık, İş Geliştirme, Turizm ve Yatırım A.Ş. bünyesinde birçok Fransız şirketin Türkiye’de yatırım yapmasına vesile ve aracı olmuştur. 2017 yılından itibaren Fransa’da, Afrika’da ve Orta Doğu’da Türk şirketlerine yönelik yatırım ve iş geliştirme danışmanlığı da yapmaktadır.

Fransa’da yerleşik olan Jacqueline de Soria, Türk şirketlerinin Fransa pazarında iş geliştirmelerine, şirket kurmalarına ve Fransa’nın yabancı yatırımcılara sunduğu avantajlı ekosistem’den faydalanmalarına yönelik danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. ‘Les Conseillers du Commerce Extérieur’ ağı bünyesinde Fransa Başbakanlığı tarafından atanmış Türkiye uzmanı da olan De Soria, mevcut görevlerinin yanı sıra profesyonel tecrübelerini kullanmak üzere çözüm ortağı olarak Team Consulting Ltd.’e katılmıştır.

https://teamdanismanlik.com/wp-content/uploads/2023/10/IMG_4423-1-scaled.jpg
Sosyal Team Consulting
Sosyal Medya
Avantage
Headquarters
Visualize quality intellectual capital without superior collaboration and idea sharing installed base portals.
Our locations
Where to find us?
https://teamdanismanlik.com/wp-content/uploads/2020/04/img-footer-map.png
Get in touch
Avantage Social links
Taking seamless key performance indicators offline to maximise the long tail.

Copyright 2023 – Tüm hakları saklıdır.

Copyright 2023 – Tüm hakları saklıdır.